Je možné sedět, nadávat a mít pocit, že na to, co nás tu trápí (hluk, emise, znečištěný vzduch,bezpečnost, rozbité a auty přeplněné ulice) všichni kašlou. Ale tím se ještě nikdy nic nevyřešilo. Aby se věci pohnuly alespoň o malý kousek kupředu, je potřeba zvednout se a jít s tím zkusit něco udělat. Protože Krč bude jen taková, jakou si ji sami uděláme

 

Jako Spolek potřebujeme Vaši podporu .Vyjednávací síla každého občanského sdružení je dána tím, kolik lidí za ním stojí, kdo jej reprezentuje, jak kvalitní argumenty má připraveny.  Napište nám na e-mail (starakrc@email.cz) názor, informací nebo jen slovo  podpory. Je dobré k  emailu uvést i svoji poštovní adresu, jednak aby bylo jasné že si s námi nepovídá počítačový robot a jednak abychom věděli kdo je z Krče a kdo je sympatizant odjinud.

 

Příjďte podpořit společný zájem na klíčová jednání úřadů. Tam je možné tleskat, pískat, dupat,chrastit šperky apod. To podstatné je ale fakt, že tam jste. Pokud nám na sebe dáte spojení, upozorníme Vás a pozveme mailem. Případně sledujte náš web.

 

Nabídněte nám část svého volného času. Občas je potřeba roznést tištěné informace do schránek, občas je potřeba nechat podepsat petice, ankety. Může se stát, že bude potřeba „hlasovat nohama“ i jinde než na jednání úřadů. Může se jednat o demonstraci, blokádu, happening. Pak je třeba jen přijít a být přítomen. Napište nám e-mail s čím může pomoc, přispět a my se Vám rádi ozveme.

 

Staňte se členem našeho Spolku. Tím budete spoluurčovat co bude Spolek dělat a kdo za něj bude hovořit.Pokud Vám ostatní dají důvěru, můžete se stát klíčovou a viditelnou tváří Krče která jedná a reprezentuje. 

 

Pomozte svým odborným názorem, kontakty, vzpomínkou. Může být důležité, že se vyznáte v právech, ve směru šíření hluku, v ochraně přírody , ve způsobu znečištění vzduchu, v práci s médii apod. Nebo víte o někom, kdo nám v této věci může poradit. Pak se budete se vyjadřovat k dokumentům které budeme zpracovávat či připomínkovat a nebo je přímo vytvářet. Napište nám na e-mail  čím můžete přispět a v čem si myslíte že jste dobrý/á a my se Vám rádi ozveme. A vzpomínky jsou důležité protože jen díky nim víme kam patříme, s kým je sdílíme a občas i proč stojí za to něco chtít a o něco bojovat.

 

A co tedy můžete zde v Krči udělat Vy sami a nepotřebujete k tomu žádný Spolek:

Stěžujte si. Pište doporučené dopisy.Telefonujte. Každý má právo obrátit se na úřady se stížností a žádostí o pomoc. Co se týká hluku, je správným příjemcem starosta MČ Praha 4 Petr Štěpánek (Trojkoalice/SZ)  a 1.náměstek primátora pro dopravu Dolínek (ČSSD). Z hlediska dodržování a překračování limitů hluku a emisí Městská hygienická stanice, případně Státní zdravotní ústav. Že to funguje i bez jakéhokoliv spolku bylo vidět, když na podzim 2014 Lesy hl.m.Prahy úplně zbytečně a nesmyslně vykosili dvě mýtiny v lese Habrovka. Díky nepřetržitým telefonátům a stížnostem řady z Vás, rezidentů, jsou dnes obě mýtiny uklizené a znovu zalesněné.