Velký listopadový svobodný úklid Habrovky (převzato z : praha4.svobodni.cz)

09.11.2015 07:57

Proběhl další z našich pravidelných úklidů zeleně - 7. 11. 2015 byla na programu (opět) Krčská Habrovka. Zatímco někteří dnes možná slavili výročí výstřelu z Aurory, Svobodní Praha 4 vyrazili uklízet Krčskou Habrovku. Předsevzali jsme si dva úklidy ročně, zatím se to daří.

Před akcí nás jako obvykle provázely pochyby, zda vůbec bude, co v na první pohled docela čistém lese sbírat. Později se přidaly i starosti, zda bude nežádoucí odpad vidět pod listím, které v posledních dnech houfně opouštělo podzimní stromy. Vše navíc umocnila objednávka kontejneru, se kterým nám velmi pomohla paní Eva Šimková z ÚMČ Praha 4 a ochotný pan Snížek z firmy VS-Ekoprag. Zvládneme ho vůbec naplnit?

Jako obvykle se však obavy ukázaly liché. I přes menší počet účastníků byl za tři hodiny práce kontejner opět důstojně zaplněn. Tradičně jsme se museli sami sebe ptát, jak se vůbec některé věci, jako například rozměrné, těžké a špatně přenositelné umakartové desky, vůbec doprostřed lesa dostaly? Komu to stálo za tu práci? Nepřekvapily naopak pozůstatky po tábořištích bezdomovců a bohužel i narkomanů. Pomohla nám tak i hlídka Městské Policie, která z jedné takové černé skládky zajistila a odvezla tři injekční stříkačky.

Určitě se nám nepodařilo posbírat všechno, ale Habrovce a Zámeckému parku v Krči je o pořádnou porci odpadků lépe. Snad to alespoň nějakou dobu vydrží. Nyní se naše úklidová divize uloží k zaslouženému zimnímu spánku, ale na jaře nás opět můžete někde v Praze 4 čekat.